Utazómajom szállás és repjegy
2018-ban óriási rekordokat ért el, elmondhatják, hogy “Jobban teljesítünk“. Intenzív média szereplés, hack nélkül is életképes önálló cég lett rövid időn belül.
2019. júniusában rengeteg jó lehetőség létezett, amire volt is érdeklődés rendesen Utazómajom fronton is. Júliusban ugyanez várható a last minute ajánlatok tömegeinek hála, néhány óránként feltűnik egy újabb szálláshely/repülőjegy kombináció. Ehhez én annyit tennék hozzá, hogy a telekocsi ajánlatokat is érdemes figyelni, hiszen Szlovénia felé nincs repülőjegy, és nincs mindenkinek autója. Olaszország, Görögország, Ciprus, Portugália, Franciaország, Spanyolország, USA, Afrika és egzotikus szigetek tömege. Ugyanazt csinálja, mint a TravelFree.info, sok ajánlat teljesen megegyezik, természetesen semmi nincs ingyen, és néha a legdrágább a legrosszabb, a legolcsóbb pedig a legjobb minőség/élmény. Összevisszaság az élet? Igen, de megfelelő lépésekkel/tudással és tudatossággal sok jót élhetünk meg kedvező feltételekkel. Pozsony, Bécs, Linz és Budapest repülőtereit figyelve, értesítőt is kérve olykor rendesen informáltak lehetünk az utolsó pillanatos fronton.
Éppen meg akartam szidni az Utazómajom oldalt, ami totálisan átváltozott egy last minute utak stílusú utazási iroda egyik reklámfelületévé 2018-ban, Ákos, az oldal tulajdonos-főszerkesztője roppant mérges lett miatta, ezért amikor találkoztunk, nem is beszélgettem vele. Az oldal meg lett spékelve szállás reklámokkal, ekkor jött egy euró centes (3 Ft) repülőjegy ajánlat. No! Ezekből egyet sem találtam meg (5 perccel később), 80-100 eurós jegyek tűntek fel, de érdekes volt. Amit közben újra megvizsgáltam, hogy spanyolországi átszállással még mindig nagyon olcsón elérhető Tenerife szigete (Bécsből vagy Budapestről, Barcelona, Madrid vagy Malaga átszállással például). Autóval a top ajánlatom Kozina – Szlovéniában, a tengerpart közelében. Ha útra, utakra készülsz, készültök most, akkor nézd meg ezt az oldalt: A Föld, szállás kereső minden célpontra itt. A Világon minden lehetőség magyarul, díjmentes foglalással. Itt szoktam hónapokkal előre lefoglalni a tengerparti egy hetes nyaralásokat, olykor féláron, máskor egy újonnan nyitott helyet bevezető áron, ami olcsóbb mint a Balaton.
2016-ban az olvasók többsége azt gondolta, hogy ez egy non-profit, utazást segítő blog és Facebook közösségi oldal, az utazgató-majom csoport, közben az ingyen marketing és informatikai ‘hack’ egy elfogadott trend lett. Ami nagy dobás volt, az az Utazómajom Extra 2017-ben a fő újdonság lett, de a Viber Applikáció értesítő is értékes üzletileg. A kifejezetten elit, több százezres, olykor millió forintos utak figyelésére több mint 50 ezer ember iratkozott fel (követi, követők). Az alap Utazómajom ajánlatokban és két kategória volt kiemelt, egyik a legolcsóbb, a másik a 4-5 csillagos luxus szálloda, node ahol mindenki pénzes, ott mozognak az üzletileg komoly pénzek. Akik ilyen utakra mennek, ritkán állnak meg 1 millió forint költés alatt.
Egyszer sikerült harmad áron foglalni szép helyet (de akkor a tévedés miatt módosítani/törölni kellett), és maradt a rendszer (Booking) által felajánlott másik hely komoly extra kedvezménnyel (panzió szoba reggelivel a közelben). Szállások, Repülőjáratok, Csomagok, Tömegközlekedés, Vonatok, Hajóutak, Autóbérlés, Reptéri taxik/transzfer, a végén, egyre inkább minden, ami utazás.
Először amikor észrevettem, az Utazómajom egy új-zélandi eredetű szálláshely ajánlat-, ár-összehasonlító rendszer programját ajánlotta. A világcég régóta sikeres, a nagy halak mögött jó pozíciót vívott ki magának az online szálláshely kereső piacon. Szinte az összes ár, a szálláshelyek online listája a Földön: Ágyak, hotel szobák, kemping egységek, kiadó lakások és villák ITT kereshetően. Az internetes egyéni online és kis csoportos utazási irodai árak gyűjtőhelye, nyaralás csomagok és napi árak együtt. A luxus lakosztálytól az Airbnb stílus kiadó privát szobán át az olcsó hostel ágyig minden.
Újabban a Trivago és a www.momondo.co.uk is egyre gyakrabban ajánlott árkereső a kereséshez. Fapados, diszkont légitársaságok például: Wizzair, Ryanair, Jet2, easyJet, Norwegian Air Shuttle, Vueling WOW air Iceland, AirBaltic, Southwest Airlines (USA), JetBlue, . Az összes földrészt átölelő lista itt található: en.wikipedia.org/wiki/List_of_low-cost_airlines, Ázsiában szó szerint fillérekért lehet utazni, ezért is sok világutazó és digitális nomád kedvence a térség.
A milliókat érő rádió riport előtt volt több TV-s szereplés is, videókat is egyre többet fellelhetünk az utazási ezermestertől.
Az Utazómajom tulajdonosát dicsérni kell, egy bátor gazdasági-informatikus. A magabiztos és ambiciózus fiatal hangja ritkán remegett meg (‘nem tudom mondhatok-e neveket’. A szenzációs történet, az utazási-tünemény egyik mérföldköve, jómagam kerti munka előtt a rádió előtt ragadtam. A ‘modernkori-hacker‘, aki szinte maga se hitte el, hogy minden média tátott szájjal és ingyen hirdette az ő brand-jét (m1, TV2, Class FM Morning Show stb.), és éveken át folyamatosan nőni tudott (napi 100 ezer olvasó fölött).
Ő, az egyetlen publikus alapító tulajdonos (Tóth Ákos) világosan leírta, hogy mi történik (mellékállásában), 2014. december 24.-én
Régóta vannak az Utazómajomhoz hasonló oldalak (blogok), magyarul, angolul, spanyolul találtam jókat. Például le szokták írni az olcsó utazások specialistái, hogy hol lehet átvészelni egy éjszakát akár a repülőtéren, padokon 2-4 órát aludva. Volt olyan, aki 6 órát tudott így aludni, ilyen körülmények között, ez adottság kérdése nagyban, nekem 18 évesen se ment jól, a derekam nem bírja. Amit én ehhez hozzá tudok tenni, hogy például egy péntek-szombati barcelonai átszállás (este érkezés, reggel távozás) esetén jól jöhet, hogy a csomagunkat a pályaudvaron hagyjuk (biztonságos, védett megőrző széfben), és reggelig (kb. 6-ig) egy salsa buliban töltjük az időt, utána irány a repülőtér, ahol szinte biztosan bealszunk repülőn (vagy zombi állapotban érkezünk:) ). A megspórolt összegeket mire költjük? Azt mindenki döntse el maga.
A népszerű célpontok Barcelona, London, Róma, Párizs, Salzburg, horvát tengerpartok. Node, belföldön szintén egyre több jó ajánlat van, lásd. pl. Bükfürdő, Sopron, Győr vagy Dunakiliti ITT (Pozsony közelében)!
Jó tippeket kaphatunk új repülőterekre és célpontokra, amikről eddig esetleg még nem hallottunk, pedig kimondottan érdekesek, kultúrában és látnivalókban gazdagok. Asztana, Baku, Szucsáva, Kaunas vagy Eilat (Ovda – VDA) a Vörös-tengernél ilyen helyek például.
Most a 2017. április 3.-i (2016/06/12 cegjegyzek.hu) adatok szerint az Utazómajom Utazás és Szállás portál tulajdonosa: Digital Nomad Kft. – címe: Pazsit utca 8. 6100 Kiskunfélegyháza – telefon: +36 (30) 455 9124 2015/12/17-én alapulva. 1/1 tulajdonos, ügyvezető.
A fenti rádiós ‘riport’ után cég tulajdonrészt érdemelnének a műsorvezetők: Sebestyén Balázs, Rákóczi Ferenc és Vadon János. Igazi sok más embernek segítettek, hála érte.
Az, hogy valaki a szakmán kívülről az első helyre ugorjon, ráadásul szinte üres zsebbel indulva, mecénások nélkül az utazási szakma legkiemelkedőbb közvetítője legyen, szinte példa nélküli, egy példát tudok, de ott 2 év után kipukkadt a lufi (~2005-ben).
Azt szeretnék, hogy a lehető legalacsonyabb árat fizessük kiválasztott szállodában. Ha már elkészítette foglalását a HotelsCombined valamelyik partner weboldalán, és ezután szobáját olcsóbb, akciós online áron találja meghirdetve, megtérítik a különbséget, feltéve, hogy ez az alacsonyabb ár egy olyan weboldalon található, amely… Ágy, hotelszobák, kemping, kiadó lakás, apartman és villák itt kereshetően.
Az alapító Tóth Ákos világ körüli útját (és valószínűleg életre szóló meggazdagodását) az egészségtelen magyar köz-médiapiac és a szinte használhatatlan Facebook (élősködő-hazudozó online közösségi drog) segítette a legtöbbet. Az 1989-ben, a Kígyó évében született vállalkozó egy nagy rést tömött be, pontosan 12 évvel utánunk megvalósította, amit mi elmulasztottunk. Gratulálunk Ákosnak, mert teltházas (fizetős) előadásaival, repülőjegy foglalási technikáival, trükkjeivel sokak térképét (és tudatát) tágította ki, tett elérhetővé olyan szép illetve kevésbé szép helyeket, amikre valamiért vágyunk (pl. Azori-szigetek).
Igaz-e a hír, hogy a “2017. január 1-jétől házon belüli sales house-zal tovább építkező Origo-New Wave Media Csoport a Szeretlekmagyarország.hu-val és az utazómajom.hu turisztikai oldallal bővíti értékesítési portfolióját”, ill. “Az utazómajom.hu a 2016-os évben megtöbbszörözte elérését, így ideje volt egy professzionális csapatra bízni az értékesítést, amit az Origo-NWM Csoportban találtunk meg. Biztos vagyok benne, hogy a piac értékelni fogja ennek az unikális terméknek a megjelenését”. Mennyiért adták vagy adják el a Utazomajom.hu oldalt (Brand: domain + Facebook közösség)? A Szallas.hu után ez lehet a második legnagyobb üzlet az Utazás/Szállás magyar nyelvű piacon.
A lényeg, hogy részben igaz, hogy segíteni akarnak minket az informatikusok, másfelől jutalékot, növekvő bevételeket, biztos profitot akarnak.
Várjuk a véleményeket, blog-fórum hozzászólásokat. Kritika, élménybeszámoló és minden, ami eszetekbe jut.
Jó szállást, repülőjegyet, vagy komplett üdülés csomagot keresni nem egy szakma, de olykor rengeteg időt és gyakorlatot igénylő feladat, nem mindent oldanak meg az elárazást kereső robotok, ott kell lennünk, és végig kell tudni vinni az online foglalást gyorsan.
Image may be NSFW.
Clik here to view.
The post Utazómajom szállás, hotel, apartman és minden vélemény appeared first on Szállás és látnivaló, nyaralás és utazás: Ezüstszamár ajánlja.